Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Zajęcia obowiązkowe i dodatkowe

Gimnazjum nr 55 oferuje naukę następnych języków: język angielski, język niemiecki, język francuski oraz język hiszpański. Ponadto, uczęszczając na koła językowe, można dodatkowo nauczyć się języka rosyjskiego i języka włoskiego. Lekcje językowe odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze, w małych grupach i są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli.

Dysponujemy doskonale wyposażonymi salami językowymi, tablicami interaktywnymi, co daje możliwość prowadzenia zajęć nie tylko atrakcyjnych dla słuchacza, ale przede wszystkim skutecznych. Nasi uczniowie biorą udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych i kuratoryjnych. Co roku w szkole jest organizowany Europejski Dzień Języków Obcych, w obchody którego uczniowie chętnie się angażują.

Języki

W naszym Gimnazjum językiem głównym jest j. angielski. Nauka j. angielskiego jest kontynuacją nauki ze szkoły podstawowej. Drugim językiem jest niemiecki, hiszpański lub francuski - do wyboru. Te języki są nauczane od podstaw. W ramach zajęć dodatkowych istnieje możliwość nauki języka włoskiego i rosyjskiego. Uczniowie korzystają również z zajęć wyrównawczych z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

(A.K.)