Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Klasy w gimnazjum

Uczniowie - klasy

Co roku przedstawiamy ofertę oddziałów dla klas pierwszych dostosowaną do potrzeb i zainteresowań. Od czterech lat stawiamy na naukę języków obcych.

Klasy integracyjne

Jesteśmy jedynym gimnazjum na Żoliborzu, który organizuje oddziały integracyjne. Mamy tradycję pracy z uczniami z różnego rodzaju deficytami rozwoju lub ruchu. Gimnazjum zostało dostosowane do potrzeb uczniów z ograniczoną sprawnością ruchową - dla uczniów poruszających się na wózku zniwelowaliśmy progi, a za pomocą transportera mogą się dostać na każdą z kondygnacji. W czasie zajęć lekcyjnych uczniom towarzyszy pedagog wspierający. Klasy są małoliczne. Wiele zajęć odbywa się dodatkowo z podziałem na grupy. Warunki nauki i wymagania są dostosowane do możliwości uczniów. Uczniowie klas integracyjnych piszą egzamin na zadowalającym poziomie.

Klasy sportowe

Klasy sportowe rozpoczynają zajęcia od trzeciej godziny lekcyjnej. Daje to dzieciom możliwość brać udział w dwugodzinnym treningu pływackim w OSiR przy ul. Potockiej. W szkole mają szansę zjeść ciepły posiłek w czasie pauzy śniadaniowej. Bezpośrednio po zajęciach mogą brać udział w kolejnym treningu. Rozkład materiału w klasie sportowej zakłada wyjazd na zawody czy udział dzieci w rozgrywkach olimpijskich. Dlategio nauczyciele tak planują zajęcia, by dzieci zostały rzetelnie przygotowane do egzaminu.