Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Klasy w gimnazjum

Uczniowie - klasy

Co roku przedstawiamy ofertę oddziałów dla klas pierwszych dostosowaną do potrzeb i zainteresowań. Od czterech lat stawiamy na naukę języków obcych.

 

Klasy integracyjne

Jesteśmy jedynym gimnazjum na Żoliborzu, który organizuje oddziały integracyjne. Mamy tradycję pracy z uczniami z różnego rodzaju deficytami rozwoju lub ruchu. Gimnazjum zostało dostosowane do potrzeb uczniów z ograniczoną sprawnością ruchową - dla uczniów poruszających się na wózku zniwelowaliśmy progi, a za pomocą transportera mogą się dostać na każdą z kondygnacji. W czasie zajęć lekcyjnych uczniom towarzyszy pedagog wspierający. Klasy są małoliczne. Wiele zajęć odbywa się dodatkowo z podziałem na grupy. Warunki nauki i wymagania są dostosowane do możliwości uczniów. Uczniowie klas integracyjnych piszą egzamin na zadowalającym poziomie.

 

Klasy sportowe

Klasy sportowe rozpoczynają zajęcia od trzeciej godziny lekcyjnej. Daje to dzieciom możliwość brać udział w dwugodzinnym treningu pływackim w OSiR przy ul. Potockiej. W szkole mają szansę zjeść ciepły posiłek w czasie pauzy śniadaniowej. Bezpośrednio po zajęciach mogą brać udział w kolejnym treningu. Rozkład materiału w klasie sportowej zakłada wyjazd na zawody czy udział dzieci w rozgrywkach olimpijskich. Dlategio nauczyciele tak planują zajęcia, by dzieci zostały rzetelnie przygotowane do egzaminu.

 

 

 

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...