Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Mapka dojazdu

Lokalizacja Gimnazjum i rys historyczny

Dnia 1 września 1958 roku, przy Placu Inwalidów w Warszawie została otwarta Szkoła Podstawowa nr 176. W 1964 roku na wniosek Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej, władze dzielnicy podjęły się budowy nowego budynku w Al. Wojska Polskiego, a 16 stycznia 1967 roku miała miejsce ceremonia nadania imienia szkole oraz wręczenia sztandaru. Szkoła nosiła imię 6-go Pułku Piechoty, który w styczniu 1945 roku wyzwalał tereny sąsiadujące z Cytadelą, na których stoi budynek. Od 1968 pracą szkoły podstawowej przez 28 lat kierowała pani Ewa Stasiecka.
Przez cały czas działania szkoły głównym zadaniem jest dobro dziecka.
"Szkoła przyjazna dziecku" - ta misja przyświeca Gronu Pedagogicznemu i Radzie Rodziców w organizowaniu działalności placówki pod przewodnictwem obecnego dyrektora - pani mgr Barbary Wójcik.
Od września 1999 roku do czerwca 2000 roku w jednym budynku współdziałały ze sobą Szkoła Podstawowa i nowe Gimnazjum nr 55.
Dnia 12 grudnia 2000 roku odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Gimnazjum oraz nadania imienia Jana Bytnara ps. "Rudy", w której uczestniczyło wielu dostojnych gości. Patrona wybrali uczniowie.

Budynek szkoły położony jest na malowniczym stoku parku Hibnera przylegającego do murów Cytadeli Aleksandrowskiej, na Żoliborzu Oficerskim.

Żoliborz - nazwa pochodzi od "Joli Bord" (fran.) - piękny brzeg Wisły.
Sama placówka powstała jako jedna ze szkół "tysiąclatek" wybudowanych na tysiąclecie istnienia państwa polskiego.
Dziś ośrodek edukacji - wyremontowany, zmodernizowany i doskonale wyposażony - przyjmuje w swoje mury gimnazjalistów.
Od 2002 roku budynek jest sukcesywnie dostosowywany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, które uczą się w naszym Gimnazjum.Wyświetl większą mapę

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...