Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Rekreacja

W klasie sportowej jest miejsce dla dzieci trenujących sport wyczynowo/od wielu lat, jak również dla dzieci uprawiających sport rekreacyjnie czyli chcących od września rozpocząć przygodę ze sportem. Dla kandydatów do klasy sportowej trenerzy przeprowadzają test sprawności fizycznej po to również, by zaplanować pracę z każdym z uczniów odpowiednio do jego możliwości i umiejętności.

Obok uczniów trenujących grupowo (piłka siatkowa) jest miejsce dla uczniów związanych z dyscyplinami indywidualnymi - wskazanymi w ofercie oddziałów sportowych. W ubiegłych latach udawało się pogodzić naukę i treningi uczniów trenujących piłkę nożną, jazdę figurową na lodzie, balet, kitesurfing, pływanie...

Pływacy

W klasach sportowych liczną grupę stanowią uczniowie trenujący pływanie od wielu lat. Pod opieka trenerów z UKS Żoliborz szkolą swoje umiejętności i biorą udział w zawodach. Ich sukcesy są naszą dumą.

Klasy pływackie

Gimnazjum nr 55 przyjmuje w swoje mury uczniów trenujących systematycznie różne dyscypliny sportowe. W głównej mierze jednak dotyczy to pływaków, którzy po gimnazjum mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr 1.

Uczniowie rozpoczynają dzień treningiem na basenie. Tam opiekują się nimi trenerzy. Docierają do szkoły na drugie śniadanie. Lekcje rozpoczynają od trzeciej godziny lekcyjnej. Po zajęciach kontynuują trening pod opieką trenerów.


Nauczyciele planują nauczanie materiału tak, by uczniowie klas sportowych, którzy wyjeżdżają w ciągu roku szkolnego na obozy czy zawody krajowe lub zagraniczne, nie tracili możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia dobrych wyników na egzaminie.


Rodzice i nauczyciele dumni są z osiągnięć sportowych uczniów.

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...